Топ-10 Цікавих фактів про бухгалтерів!

Головна / Новини компанії / Топ-10 Цікавих фактів про бухгалтерів!
  1. Формування професії бухгалтера!

Ще в Стародавній Індії існували фахівці, які займалися обліком ведення сільськогосподарського виробництва. Але як самостійний вид діяльності професія бухгалтера сформувалася в XV столітті в Священній Римській імперії.

2. Походженння слова бухгалтер?

Слово «бухгалтер» походить від німецьких слів Buch – книга та Halter – тримач. Назва професії дуже точно відображає специфіку роботи бухгалтерів в епоху Середньовіччя, адже в ті часи дані про надходження і витрату матеріальних цінностей та грошових коштів заносилися в спеціальну книгу.

3. Батко сучасної бухгалтерії!

«Батьком» сучасної бухгалтерії вважається венеціанський математик Лука Пачолі. Він описав в 1494 році процедуру ведення бухгалтерського обліку, виведення балансу, ввів спеціальні терміни та знання, необхідні для роботи бухгалтера.

4. Школи бухгалтерського обліку?

Недивлячись на те, що основи бухгалтерії мало змінилися за останні 500 з гаком років, існує 4 школи бухгалтерського обліку, кожна з яких практикує свої підходи до роботи – італійська, французька, німецька та англо-американська.

5. Коли з’явився перший бухгалтер?

Як свідчить історичний факт, першою посадовою особою, котра одержала звання бух­­галтера, був Христофор Штехер — діловод Інсбрукської рахункової палати. У Німеччині до 1498 року особи, які займалися веденням рахункових книг, називалися писарями.

6. Всі бухгалтери – жінки?

Якщо вірити статистиці, 86% співробітників сучасної бухгалтерії – жінки. У Фідобанку, наприклад, цей показник ще вищий – понад 96%.

7. День бухгалтера!

В Україні день бухгалтера відзначається 16 липня, оскільки саме в цей день в 1999 році був прийнятий Закон України «Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні». А Міжнародний день бухгалтера відзначається 10листопада.

8. Кого ще відносять до бухгалтерів?

Відповідно до стандартів Міжнародної асоціації бухгалтерів, до професійних бухгалтерів відносяться також аудитори, фінансові директори та податкові консультанти.

9. Дебит і Кредит!

Терміни «дебет» і «кредит» походять з латинської мови. «Дебет» означає «він повинен», а «кредит» означає «він довіряє».

10. Жувальна гумка?

Бухгалтер Уолтер Димар в 1928 році придумав нову формулу для жувальної гумки, завдяки якій вона стала мати набагато більшу еластичність і дозволяла легко видувати бульбашки.