СПРОЩЕНО ОПОДАТКУВАННЯ ДЛЯ СІМЕЙНИХ ФЕРМЕРСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ

Головна / Новини компанії / СПРОЩЕНО ОПОДАТКУВАННЯ ДЛЯ СІМЕЙНИХ ФЕРМЕРСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ

СПРОЩЕНО ОПОДАТКУВАННЯ ДЛЯ СІМЕЙИХ ФЕРМЕРСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ

10 липня 2018 року Верховна Рада прийняла Закон № 2497-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо стимулювання утворення та діяльності сімейних фермерських господарств»

Законом передбачено забезпечити можливість для мешканців села легалізувати свою діяльність у формі підприємницької діяльності для фізичних осіб – підприємців, які організували фермерське господарство, в тому числі сімейне, та надано їм можливість бути платниками єдиного податку четвертої групи.

При цьому вони мають відповідати таким критеріям:

здійснення діяльності виключно в межах фермерського господарства зареєстрованого відповідно до Закону “Про фермерське господарство”:

зайняття виключно виробництвом сільськогосподарської продукції, її переробкою та постачанням;

дійснення господарської діяльності (крім постачання) за місцем податкової адреси;

не використання праці найманих осіб;

членами фермерського господарства такої фізичної особи є лише члени сім’ї цієї особи у визначенні частини другої статті 3 Сімейного кодексу України;

площа сільськогосподарських угідь у власності та/або користуванні, земель водного фонду у користуванні членів фермерського господарства становить не менш як 2 гектари, але не більш як 20 гектарів.

Законом також встановлено пільговий порядок сплати єдиного соціального внеску для усіх членів фермерського господарства, у т.ч. його голови (доплата ЄСВ за рахунок Державного бюджету протягом 10 років) та сплату податку на доходи фізичних осіб з орендної плати за земельні ділянки (паї), до місцевих бюджетів за місцезнаходженням таких земельних ділянок.

Закон набрав чинності з 15.08.2018 (з наступного дня після опублікування в офіційному виданні «Голос України» від 14.08.2018 №150)

З повним текстом цього Закону можна ознайомитись за посиланням: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/2497-19