У 2018 році змінено строк подання декларації для окремих платників податку на прибуток «квартальників»

Головна / Новини компанії / У 2018 році змінено строк подання декларації для окремих платників податку на прибуток «квартальників»

Законом України від 07 грудня 2017 року №2245-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році» внесено суттєві зміни до Податкового кодексу України (далі ПКУ), в тому числі і ті, що стосуються строків подання декларації з податку на прибуток підприємств.
Детально строки подання таких декларацій визначено у статті 137 ПКУ.
Як і раніше, декларацію з податку на прибуток платники подаватимуть в різні строки:
• ті, в кого за минулий звітний період (рік) обсяг доходів перевищив 20 млн грн, звітуватимуть у 2018 році щоквартально;
• ті ж, в кого обсяг доходів був меншим, та новостворені платники податку (в тому числі ті, що перейшли у 2018 році з єдиного податку), звітуватимуть лише за річний звітний період.
Залишаються старі правила звітування і для неприбуткових організацій.
Строки подання такої декларації.
Якщо декларація складається щоквартально, то діють квартальні строки подання – тобто 40 календарних днів після закінчення звітного періоду (пп.49.18.2 ПКУ).
Ті, ж для кого звітним періодом є рік, подають декларацію протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року.
Тепер це визначено за новим пп.49.18.6 ПКУ і для платників податку на прибуток для податкової декларації, яка розраховується наростаючим підсумком за рік.
Ця норма стосується і «квартальників», адже вони теж подають останню за рік декларацію наростаючим підсумком за цілий рік. Вказане правило прямо передбачено змінами до п.49.19 ПКУ.
Так, якщо податкова декларація за квартал, півріччя, три квартали або рік розраховується наростаючим підсумком на підставі показників базових податкових періодів, з яких складаються такі квартал, півріччя, три квартали або рік (без урахування авансових внесків), згідно з відповідним розділом ПКУ, зазначена податкова декларація подається у строки, визначені п. 49.18 ПКУ для такого базового звітного (податкового) періоду, крім податкової декларації з податку на прибуток, яка розраховується наростаючим підсумком за рік.
Тобто, «квартальники» за рік теж звітуватимуть протягом 60 календарних днів після закінчення звітного року. І ця норма вже працює з 01.01.2018 року, а отже, стосується і річної декларації за 2017 рік.