Правила округлення під час розрахунку та декларування роздрібного акцизу для пального

Головна / Новини компанії / Правила округлення під час розрахунку та декларування роздрібного акцизу для пального

Фіскали роз’яснили: для розрахунку податкового зобов’язання з роздрібних продажів підакцизних товарів необхідно ставку податку, установлену в євро, перевести в гривні за офіційним курсом НБУ й помножити на обсяг реалізованого палива.

А під час складання декларації акцизного податку (затвердженої наказом Мінфіну України від 23.01.15 р. № 14, далі — наказ № 14) треба перенести суму зобов’язання з округленням до гривень без копійок за загальновстановленими правилами (п. 7 р. II Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку, затвердженого наказом № 14).

Для єдиного підходу до вирахування зобов’язання за роздрібними продажами пального (до запровадження нових форм звітності) контролери рекомендують нараджують таку формулу розрахунку за кожним видом товару.

ПО = Vл х (0,042є х Кє),

де ПО — податкове зобов’язання за роздрібним продажем пального, що підлягає сплаті до бюджету;

— обсяг реалізованого (відпущеного) палива в літрах;

0,042 — ставка акцизного податку;

Кє — офіційний курс НБУ гривні до євро, установлений на двадцятий день місяця, що передує кварталу, у якому здійснюють реалізацію товару (продукції). Він лишається незмінним протягом звітного кварталу.

Таким чином, суму зобов’язання розраховують без округлення, а переносять до декларації з акцизного податку вже з округленням до гривень без копійок.

Також контролери нагадали, що суму акцизного податку не включають до бази обкладення ПДВ.